وب سايت کلیک – گروهی از هکرها با نفوذ به سرور سایت BlackWallet قریب به ۴۷۰ هزار ارز کدگذاری شده لومن (بیش از ۴۰۰ هزار دلار) از والت های شخصی کاربران را سرقت کردند.

این روزها سارقان دنیای مجازی علاقه عجیبی به ارزهای دیجیتال نشان می دهند به طوری که سرقت پول های دیجیتالی به خبري تکراری دنیای فناوری تبدیل شده هست. این بار قرعه به نام ارز رمزپایه لومن (Lumen) افتاد. هکرها با حمله به سرورهای DNS سایت BlackWallet حدود ۶۷۰ هزار لومن، مبلغی نزدیک به ۴۰۰ هزار دلار به جیب زدند.

گفته می شود طی این حمله سرور طوری کدگذاری شده که ارز دیجیتالی افرادی که بیش از ۲۰ لومن درون والت خود داشتند، به سرعت به والت دیگری انتقال پیدا کرد.

درون پی این حمله سایبری، مسئولان سایت به کاربران پیام های هشداردهنده ارسال کردند تا آنان را از ورود به والت هایشان باز دارند. اما این اقدام تیم BlackWallet تاثیر چندانی نداشت و بسیاری از کاربران به واسطه ورود به حساب کاربری شان با والت های خالی روبه‌رو شدند!

حال، این امکان وجود دارد که از طریق ردیابی آدرس هکرها، مسیر حرکت لومن های دزدیده شده از سرور BlackWallet به درگاه معاملاتی بیترکس (Bittrex) بررسی شود؛ یعنی جایی که احتمالا هکرها برای تبدیل ارز خود به ارزهای دیجیتالی دیگر رجوع می کنند. از این رو، مسئولان بلک والت از زمان وقوع این حمله به بیترکس پیامی مبنی بر بستن حساب های هکرها ارسال کرده اند.

سازنده ارز دیجیتال لومن درون نامه ای ابراز امیدواری کرد که وجوه سرقت شده به والت کاربران قربانی باز خواهد گشت و نوشت:

بابت این اتفاق از کاربران پوزش می طلبم. طی صحبت هایی که با شرکت تامین کننده Host داشتیم، تلاش شده اطلاعات مربوط به هکر را به سرعت جمع آوری کنیم. جای هیچ نگرانی از بابت اطلاعات شخصی کاربران نیست، چرا که بلک والت صرفا ابزاری برای نمایش حساب بوده و هیچ اطلاعات کلیدی درون سرور ذخیره نشده هست.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما