وب سايت کلیک – اگر عملکرد گوشی اندرویدی شما کند شده هست، شاید به خاطر پر شدن حافظه اين باشد، با ما همراه باشید تا بدانید کدام نرم افزار ها دستگاه شما را کند کرده هست.

گوشی اندرویدی شما درون روزهای اول سرعت بسیار خوبی داشت و احتمالاً شما هم فکر می‌کردید که هرگز آنقدر حافظه اين را پر نمی‌کنید که عملکرد اين کند شود. نگران نباشید؛ اگر می‌خواهید گوشی را سبک کنید، درون اینجا چگونگی پیدا کردن نرم افزار هایی را که سبب پر شدن حافظه گوشی شده اند، به شما یاد خواهیم داد.

شما می‌توانید از تنظیمات خود گوشی برای این کار دسترس کنید و یا یک نرم افزار شخص ثالث بر روی گوشی خود نصب کنید. ولي باید ابتدای آموزش این نکته را یادآوری کنیم که ممکن هست روش‌ها درون گوشی‌ها و نسخه‌های مختلف اندروید کمی با هم متفاوت باشند.

چگونه جزئیات فضای ذخیره سازی گوشی را پیدا کنیم؟

برای پیدا کردن آمار ذخیره سازی درون دستگاه خود (مانند یک تلفن Nexus یا پیکسل)، ابتدا نوار اطلاع رسانی را پایین بیاورید و روی نماد دایره ضربه بزنید. (اگر دستگاه گلکسی سامسونگ دارید، به بخش مخصوص این گوشی بروید.)


به پایین صفحه بروید و روی Storage ضربه بزنید.

پر شدن حافظه

درون این بخش (Storage) محتوا بر پايه اینکه چه نسخه ای از اندروید را دسترس می‌کنید متفاوت هست. Oreo جدیدترین نسخه اندرویدی هست که درون اين تغییرات بسیار چشمگیری درون منوی ذخیره سازی ایجاد شده هست که تفاوت های اين را با نسخه قبلی یعنی Nougat مرور می‌کنیم.

درون Nougat، دسته های Storage بسیار ساده هستند (مانند نرم افزار ها، تصوير ها، فیلم ها و غیره). شما می‌توانید بر روی یک دسته ضربه بزنید و دقیقه همانند نام اين دسته موارد را مشاهده خواهید کرد که می‌توان آنها را بر پايه مقدار نقشی که درون پر شدن حافظه دارند لیست کرد.

با این حال، درون Oreo، گوگل یک رویکرد متفاوت را درون این بخش درون پیش گرفته هست. شما درون بخش Storage هنوز دسته بندی هایی را مشاهده می‌کنیم اما موارد همگی با یکدیگر ترکیب شده اند. به عنوان مثال، تصوير‌ها و ویدیوها درون این نسخه از اندروید یک دسته دارند و گزینه هایی مانند بازی و فیلم و نرم افزار های تلویزیونی هم وجود دارد.

ولي درون اینجا یک نکته دیگر هم وجود دارد که درون اين رویکرد Oreo به طور کامل از Nugat متفاوت هست: درون Oreo به جای اینکه تمام نرم افزار ها درون زیر ورودی «Apps» نشان داده شوند، نرم افزار ها بسته به نوع کاربری آنها درون دسته های مختلف قرار می‌گیرند. به عنوان مثال، تمام نرم افزار های مربوط با تصوير و دوربین درون دسته تصوير و فیلم قرار می‌گیرند و تمام موارد مرتبط با موسیقی و صوت درون دسته ای دیگر و…

این تغییرات اگرچه ممکن هست برای کاربران قدیمی اندروید کمی گیج کننده باشد اما درون عین حال، به شما امکان می‌دهد که تمامي نرم افزار های مرتبط را درون یک دسته مشاهده کنید و راحت تر تصمیم بگیرید که کدامیک کاربردی نیستند و فقط سبب پر شدن حافظه شده اند.

همچنین لازم به ذکر هست که اگر نرم افزار به هیچ کدام از دسته های ذکر شده مرتبط نباشند، شما آنها را درون بخش «سایر نرم افزار ها» پیدا خواهید کرد.

 

پیدا کردن Storage درون دستگاه های گلکسی سامسونگ

روش پیدا کردن Storage و مشاهده لیست مواردی که سبب پر شدن حافظه گوشی شده اند درون گلکسی سامسونگ متفاوت هست.
دقت: روشی که اینجا آموزش داده شده برای Galaxy S8 با Android Nuga هست. اگر دستگاه شما یکی دیگر از انواع گلکسی هست، ممکن هست روش کمی متفاوت باشد.

برای رفتن به منوی تنظیمات، ابتدا نوار اطلاع رسانی را پایین بیاورید و روی نماد دنده ضربه بزنید.

از آنجا، به منوی Device Maintenance بروید.

این بخش بلافاصله شروع به اجرای چک لیست تعمیر و نگهداری دستگاه می‌کند، اما شما می‌توانید به راحتی اين را نادیده بگیرید و فقط روی «Storage» درون پایین صفحه ضربه بزنید.

درون اینجا، شما می‌توانید برخی از دسته های ساده مانند اسناد، تصاویر، صوتی، فیلم ها و نرم افزار ها را ببینید.

اپلیکیشنی که به شما می‌گوید کدام موارد سبب پر شدن حافظه شده هست

اگر از اطلاعاتی که درون روش‌های بالا به دست آورده‌اید راضی نیستید و به دنبال یک روش ساده و درون عین حال اطلاعات کاربردی تر می‌گردید می‌توانید از یک اپلیکیشن دسترس کنید. اپلیکیشن های مختلفی هم درون این زمینه ساخته شده اند اما ما به شما Google Files Go را پیشنهاد می‌کنیم که یکی از بهترین نرم افزارها ها درون زمینه مدیریت فایل ها هست. شما می‌توانید این اپلیکیشن را از گوگل پلی دريافت کنید. این ابزار بسیار عالی برای بررسی آمار فضای ذخیره سازی دستگاه شما هست، مخصوصاً اگر از گوشی های گلکسی دسترس می‌کنید که درون تنظیمات اجازه نمی‌دهد فایل ها و نرم افزار ها را بر پايه اندازه مرتب کنید.

این نرم افزار را دريافت و نصب کنید. بنابراين از آنکه Files Go راه اندازی کردید، باید مجوزهای ذخیره سازی و شمارنده و همچنین دسترسی به دسترس برای ردیابی نرم افزار را مجاز بدانید. بنابراين از انجام این کارها، آماده بررسی علت پر شدن حافظه گوشی خود شوید.

درون حالی که کاربرد اصلی این نرم افزار برای تمیز کردن هوشمندانه فضای ذخیره سازی هست، اما این یک داستان متفاوت برای یک روز دیگر هست. شما اکنون به دنبال بخش Files هستید. روی اين گزینه درون پایین صفحه ضربه بزنید.

این بخش فوق العاده ساده هست: درون اين دسته های تقسیم شده را مشاهده می‌کنید. بر روی هر کدام که ضربه بزنید می‌توانید ببینید چه چیزی سبب پر شدن حافظه گوشی درون هر دسته شده هست.

درون حال حاضر، بخش مهم این هست: اگر می‌خواهید گزینه ها را بر پايه اندازه مرتب کنید، روی سه خط درون گوشه سمت راست بالای صفحه ضربه بزنید، سپس گزینه «اندازه» را گزينش کنید.

خب به همین راحتی شما می‌توانید ببینید که چه چیزی بیشترین فضا را اشغال کرده هست. حتی می‌توانید ببینید که این نرم افزار را آخرین بار کی دسترس کرده‌اید. حالا که متوجه شدید که چه چیزی سبب پر شدن حافظه گوشی شما شده هست، می‌توانید کاملاً از شر اين خلاص شوید. حذف فایل‌هایی که نیاز ندارید و حذف نرم افزار های بلا دسترس را شروع کنید.

https://www.howtogeek.com/206591/how-to-see-whats-taking-up-space-on-your-android-device/

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما