فاکتورهای میزبانی سایت درون سئو سایت (قسمت دوم)

درون قسمت اول درباره آپ تایم و داون تایم صحبت کردیم و گفتیم تنها طراحی سایت برای سایت شما و سئو شما کفایت نمی کند و وجود هاست قوی و یک سری از فاکتور های میزبانی هاست هم درون سرعت سایت و سئو سایت شما تاثیر دارد. درون این قسمت درون مورد باقی موارد میزبانی سایت و نکات اين صحبت میکنیم

تاثیر سرعت هاست شما درون سئو سایت

گوگل به طور معمول سعی میکند عوامل مهمی که درون رتبه دهی سایت ها تاثیر زیادی دارد را مخفی نگه دارند و درون واقع الگو ریتم را لو ندهند ولی گوگل درون سال ۲۰۱۰ به صورت کاملا صریح اعلام کرد که سرعت بار گذاری صفحات یکی از مهمترین عوامل درون رتبه دهی گوگل هست.
نباید این نکته را فراموش کرد که گوگل بیش از ۲۰۰ فاکتور دارد که از اين ها برای رتبه دهی سایت هایش دسترس میکند ولی وقتی از سمت گوگل سرعت سایت یکی از عوامل تاثیر اعلام میشود نمیتوان از اين به این راحتی گذشت و اين را نادیده گرفت

  • برای اندازه گیری سرعت سایت شما میتوانید از سایت gtmetrix دسترس کنید

سرعت سایت بعد از طراحی سایت باید چقدر باشد؟

خب ما گفتیم که سرعت سایت یکی از عوامل تاثیر گذار درون سئو سایت هست. ولی نگفتیم سرعت سایت باید چقدر باشد که از نظر گوگل خوب باشد!!
به صورت متوسط میتوان اعلام کرد سرعت ایده آل درون یک سایت ۵ ثانیه هست. درون واقع تحقیقات نشان داده هست که بازدید کنند گان بیشتر از این تایم منتظر دیدن سایت نمیشوند و اين را ترک میکنند.

این نکته را فراموش نکنید سرعت پایین سایت تنها به هاست شما ارتباط ندارد بلکه به طراحی وب سایت ضعیف و کدنویسی های اشتباه… هم میتواند مرتبط باشد.
این ترک کردن کاربر بعد از باز کردن سایت هم یکی از عوامل مهم درون سئو سایت سایت که خب یکی از عوامل تاثیر گذار اين همین سرعت لود صفحه هست.

یکی دیگر از عوامل مهم درون سرعت حجم صفحه هست که با کم کردن اين میتوانید سرعت خوب هم داشته باشید.
اگر از طراحی سایت حرفه ای خود اطمینان دارید و متوجه شده اید که علت سرعت لود سایت شما به هاست ارتباط دارد حتما برای انتقال سایت به یک هاست دیگر اقدام کنید.

موقعیت جغرافیای سرور شما تاثیر اين درون سئو سایت

علاوه بر محتوای مرتبط و سئو که شما روی سایت خودتان انجام داده اید تا درون کلمات کلیدی خودتان درون جستجو گوگل یافت شوید موقعیت جغرافیایی هاست هم درون نتیجه گوگل تاثیر گذار هست. به عنوان مثال جستجویی که انگلستان انجام میشد نتایج اين بیشتر درون سایت ها انگلستان یافت میشود.

یکی از عوام مهم درون تعیین مکان جستجو ip آدرس شما و هاست هست. بنابر این سایتی که درون ایران اول هست ممکن هست هنگامی که شما از vpn دسترس میکنید دیگر اول نباشد.
درون کنسول گوگل میتوانید کشور هدف را تعیین کنید درون این صورت این که هاست شما درون کشوری هست دیگر مهم نیست.

نتیجه گیری تاثیر هاست درون سئو

درون آخر میتوان اعلام کرد که عوامل خیلی زیادی بر سئو سایت تاثیر گذار هستند که هاست یکی از این عوامل هست. فراموش نکنید درون سئو حرفه ای برای طراحی سایت فروشگاهی  تمامی عوامل درون سئو اهمیت دارند و نمیتوان از یکی از اين ها هم گذشت
با طراحی سایت اسپیناس همراه باشید.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما