وب سايت کلیک – فیس بوک اعلام کرد از این هفته با پست های اسپم که سعی می‌کنند با جذب کامنت و لایک درون صدر خبري نیوز فید قرار بگیرند، برخورد خواهد کرد.

تمامي ما درون شبکه اجتماعی فیس بوک با پست هایی برخورد کرده‌ایم که به عناوین مختلف مخاطبین را فریب می‌دهند تا پست و کامنت بیشتری دریافت کنند. درون بسیاری از پست ها به بهانه‌های مختلف مانند برنده شدن درون یک مسابقه و جایزه گرفتن و غیره از مخاطبین درخواست می شود که پست را به اشتراک بگذارند یا دوستانشان را تگ کنند و به مخاطبان این وعده ر می‌دهند که درون صورت تگ کردن تعداد بیشتری از دوستانشان به قید قرعه برنده جایزه می‌شوند.

هدف این پست ها درون حقیقت اين هست که با دریافت لایک و کامنت بیشتر و یا تگ شدن و کامنت گرفتن الگوریتم فیس بوک را دور بزنند و درون صدر خبرهای نیوز فید باقی بمانند. هدف اکثر این‌گونه پست ها به طور معمولً تبلیغاتی هست، اما پست هایی نیز بدون هدف تبلیغات با وجودی که محتوای جالبی ندارد، فقط به‌ قصد دیده شدن درون فضای مجازی الگوریتم گوگل را فریب می دهند.

ولي شرکت فیس بوک پست هایی را که با قصد جمع‌آوری کمک‌های خیرخواهانه یا هدف‌های مثبت دست به این اقدام می‌زنند از این قاعده مستثنا کرده هست، اما به سایرین هشدار داده هست که از این هفته به بعد این پست‌ها شناسایی می‌شوند و از نیوز فید خارج می‌شوند.

فیس بوک درون همین راستا صدها هزار پست را بررسی و دسته‌بندی کرده و نرم افزار‌ای را برای شناسایی این‌گونه پست های اسپم طراحی کرده هست.

فیس بوک همچنین هشدار داده که درون صورتی‌که یک کاربر به‌ دفعات دست به انتشار چنین پست هایی بزند، نه‌ تنها پست را از نیوز فید حذف می‌کند، که رفتار سخت‌گیرانه‌تری را درباره اين کاربر درون پیش خواهد گرفت. فیس بوک درون رابطه با این اقدام می‌گوید:

ما سعی داریم با این اقدامات تعداد پست‌های اسپم را تا حد امکان کاهش دهیم و فیس بوک را تبدیل به محیطی مطلوب‌تر برای کاربران کنیم.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما