وب سايت کلیک – امولاتورها یا نرم افزار‌های شبیه ساز اندروید برای کامپیوتر، ابزارهایی هستند که سیستم عامل اندروید و فضای کاربری اين را بر روی کامپیوتر و یا لپ‌ تاپ شبیه سازی می‌کنند. دلایل زیادی وجود دارد برای این که یک کاربر بخواهد فضای اندروید را به ویندوز و یا مک بیاورد.

برای مثال توسعه دهندگان اپلیکیشن‌ها و بازی‌های اندرویدی، بنابراين از طی مراحل اصلی ساخت نرم افزار و پیش از آنکه بخواهند اين را درون اختیار عموم قرار دهند، توسط این دسته از تبدیل کننده‌ها، نرم افزار را تست و بررسی می‌کنند.

درون این مطلب شما را با ۸ نرم افزار شبیه ساز اندروید بر روی کامپیوتر آشنا می‌کنیم. همراه کلیک باشید.

Remix OS Player

Remix OS Player یکی از جدیدترین نرم افزار‌های شبیه ساز اندروید برای کامپیوتر بوده که درون رتبه اول لیست ما قرار گرفته هست. این نرم افزار که توسط Jide (قطع پشتیبانی شرکت Jide از سیستم‌عامل Remix) ساخته و توسعه داده شده، قادر هست اندروید مارشمالو را برای کاربر درون سیستم عامل ویندوز شبیه سازی کند. نصب این نرم افزار شبیه ساز قدرتمند بسیار آسان بوده و به سرعت انجام می‌پذیرد. بنابراين از اتمام نصب، تنها کافی هست با اجرای نرم افزار بر روی دکمه Start کلیک کنید تا وارد محیط کاربری شوید. درون این محیط یک نوار مانند استارت منوی ویندوز برای نمایش اطلاعات و آیکون اپلیکیشن‌های مختلف دیده می‌شود. توسط پلی استور که درون این نرم افزار قرار گرفته، کاربر قادر به دريافت و نصب اپ و بازی‌های مختلف خواهد بود.

شبیه ساز اندروید

تمرکز اصلی Remix OS Player، بیشتر بر روی بخش بازی بوده؛ به همین دلیل هم فضای گیمینگ میان سایر نرم افزار‌های شبیه‌ ساز اندروید را بسیار رقابتی‌تر کرده هست. Remix OS Player تنها درون نسخه ویندوز موجود بوده و از صفحه سازنده اين، Jide، به‌ صورت رایگان قابل دريافت و نصب هست. یکی از نقاط ضعف این نرم افزار را می‌توان عدم پشتیبانی‌اش از پردازنده‌های AMD نام برد.

MEmu

یکی دیگر از بهترین اپ‌های موجود درون این زمینه که به صورت رایگان قابل دريافت و نصب بوده، MEmu هست. این نرم افزار شبیه ساز اندروید بر خلاف Remix OS Player، هر دو نوع پردازنده اینتل و AMD را پشتیبانی می‌کند. متاسفانه خبری از ساپورت اندروید مارشمالو درون این نرم افزار نیست و تنها نسخه‌های Jelly Bean، Kit Kat و  Lollipop قابل دسترس هستند. برخلاف سایر نمونه‌های مشابه با این نسخه از اندروید، MEmu می‌تواند چند نرم افزار را به‌ طور همزمان اجرا و پردازش کند.

شبیه ساز اندروید

تقریبا اکثر بازی‌های محبوب اندروید، از جمله کلش آف کلنز و کلش رویال بر روی این نرم افزار قابل اجرا هستند. درون حال حاضر، آخرین ورژن منتشر شده از این نرم افزار نسخه ۳٫۶٫۹ بوده و فقط برای سیستم عامل ویندوز قابل دسترس هست. برای دريافت می‌توانید از وبسایت MEmu اقدام کنید.

NOX Player

NOX یکی دیگر از شبیه‌ سازهای برتر اندرویدی هست که اجرای گیم‌‌های اندرویدی بر روی کامپیوتر را آسان‌تر از همیشه کرده هست. با دسترسی به پلی‌استور، کاربر می‌تواند به بازی‌های مختلف دسترسی پیدا کند و اين‌ها را بر روی این شبیه‌ ساز نصب کند. NOX Player رابط کاربری روانی داشته و به صورت رایگان از طریق صفحه وبسایت سازنده اين، bignox، قابل دريافت هست.

شبیه ساز اندروید

BlueStacks

BlueStacks می‌تواند بهترین و کامل‌ترین نرم افزار شبیه‌ ساز اندروید برای کامپیوتر باشد؛ چرا که این نرم افزار برای هر دو سیستم عامل ویندوز و مک موجود بوده و با سرعت عالی و امکاناتی فراوان، بهترین تجربه کاری را درون اختیار کاربر قرار می‌دهد. BlueStacks از همان ابتدای معرفی ثبات مناسبی درون مقابل سایر اپ‌های مشابه داشت و باگ کمتری درون اين دیده می‌شد.

شبیه ساز اندروید

این شبیه ساز اندروید شما را قادر می‌سازد تا چند بازی را به‌طور همزمان و بدون کوچک‌ترین لگ اجرا کنید و با مشکلی با اين نداشته باشید. اما BlueStacks درون دو نسخه رایگان و پولی برای دريافت موجود هست. نسخه رایگان اين، به صورت محدود قابلیت‌های مختلف را درون اختیار کاربر قرار می‌دهد. برای دسترسی به تمامی ویژگی‌ها و امکانات، می‌بایست به‌ صورت ماهانه ۲ دلار پرداخت نمایید. برای دريافت شبیه ساز اندروید BlueStacks درون نسخه‌های مک و ویندوز، از طریق وبسایت www.bluestacks.com اقدام کنید.

Ko Player

این نرم افزار شبیه ساز اندروید، نسبت به سایر اپ‌های موجود، از قدمت کمتری برخوردار بوده و جدیدتر هست. تمرکز اصلی Ko Player هم بیشتر بر روی گیمینگ بوده و قابلیت‌های متعددی را درون این زمینه درون اختیار کاربر قرار می‌دهد. حین بازی کنترلرهای مخصوصی با کیبورد کامپیوتر همگام شده تا هدایت بازی برای کاربر آسان‌تر شود. همچنین قابلیت ضبط ویدیو از محیط بازی و ذخیره اين درون محل دلخواه هم درون Ko Player یافت می‌شود.

شبیه ساز اندروید

Ko Player به ‌صورت رایگان و تنها برای سیستم عامل ویندوز درون دسترس بوده و دارای مراحل نصب بسیار آسانی هست. متاسفانه این نرم افزار شبیه ساز با اجرای برخی بازی‌های سنگین دچار کمی لگ می‌شود که ولي با دقت به رایگان بدونش می‌توان اين را نادیده گرفت. وبسایت Ko Player لینک دريافت را درون صفحه اصلی قرار داده که می‌توانید از اين دسترس کنید.

AMIDuOS

AMIDuOS یکی دیگر از نرم افزار‌های شبیه ساز اندروید بوده که برای دسترس از اين می‌بایست چیزی حدود ۱۰ تا ۱۵ دلار هزینه کنید. ولي یک نسخه آزمایشی هم از این نرم افزار موجود بوده که به صورت رایگان درون دسترس هست.

شبیه ساز اندروید

AMIDuOS درون دو نسخه با اندرویدهای Lollipop و  Jelly Bean منتشر شده هست. نسخه‌ای که با اندروید Jelly Bean کار می‌کند، ۱۰ دلار و نسخه Lollipop اين، ۱۵ دلار قیمت دارد. تمرکز این نرم افزار تنها بر روی گیم نبوده و درون بخش‌های مختلفی مانند نرم افزار‌های مدیریتی فعالیت می‌کند. ویژگی‌های اضافی گیمینگ خاصی درون AMIDuOS دیده نمی‌شود؛ اما می‌تواند بدون مشکل بازی‌ها را اجرا کند. برای دريافت و خرید این نرم افزار شبیه ساز، از طریق وبسایت www.amiduos.com اقدام کنید.

Andy

Andy به صورت رایگان تجربه شبیه سازی اندروید درون کامپیوتر را درون اختیارتان قرار می‌دهد. این نرم افزار تنها درون نسخه ویندوز موجود بوده و خبری از نسخه مک برای اين نیست. ویژگی‌های جذابی درون بخش گیمینگ مانند دسترس از گوشی به عنوان ریموت کنترل برای محیط بازی درون این نرم افزار موجود بوده که تمامي به صورت رایگان درون اختیارتان قرار می‌گیرند.

شبیه ساز اندروید

با باز کردن نرم افزار یک رابط کاربری مانند آنچه درون تلفن‌های هوشمند اندرویدی موجود بوده، مشاهده می‌گردد و دسترسی به اپ‌ها هم از این قسمت به آسانی امکان‌ پذیر هست. Andy از طریق وبسایت سازنده اين، قابل دريافت و نصب هست.

GenyMotion

این نرم افزار شبیه ساز بیشتر برای توسعه دهندگان کاربرد دارد. توسط GenyMotion می‌توانید نرم افزار‌ای را که برای اندروید نوشته‌اید، بر روی دستگاه‌های مختلفی که توسط این نرم افزار شبیه سازی شده‌اند، تست و بررسی کنید. برای مثال شما می‌توانید نرم افزار خود را بر روی یک گوشی سامسونگ با اندروید ۵ و یا اندروید ۶ اجرا و تست نمایید.

شبیه ساز اندروید

به طور کل این نرم افزار رایگان هست؛ اما تعدادی ویژگی‌های خاص درون اين موجود بوده که برای دسترسی به اين‌ها می‌بایست هزینه‌ای را از طریق خود اپ پرداخت نمایید. درون واقع نسخه آزمایشی اين به صورت رایگان درون اختیار کاربر قرار می‌گیرد. GenyMotion از طریق وبسایت www.genymotion.com و با ایجاد یک حساب کاربری برای سیستم عامل‌های ویندوز، مک و لینوکس قابل دريافت و نصب هست.

نظر شما درون رابطه با این ۸ نرم افزار شبیه ساز اندروید برای کامپیوتر چیست؟ کدام یک را می توان بهترین شبیه ساز اندروید خواند؟

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما