وب سايت کلیک – فیلم‌های سینمایی بسیاری درون جهان ساخته می‌شوند که هر کدام اهداف و موضوعات مختلفی را دنبال می‌کنند. درون این میان بعضی از فیلم‌ها علاوه بر عموم مردم مخاطبان خاص خود را نیز دارند. فیلم‌هایی که درون ادامه مشاهده می‌کنید، از جمله فیلم‌هایی هستند که بسیاری از مربیان کسب و کار و منتقدان تماشای اين را به افراد کارآفرین پیشنهاد می‌کنند.

درون واقع، هرکدام از این فیلم‌ها درس‌های بزرگی برای تمام افراد به ویژه استارتاپ ها، مدیران کسب و کارها و کارآفرینان دارند.

۱٫ پدر خوانده

پیشنهادی که نمی‌توانید رد کنید

یکی از مهم‌ترین و جذاب‌ترین فیلم‌های جهان که شاید بسیاری از افراد اين را تماشا کرده باشند این فیلم درباره رشد یک کسب وکار کوچک خانوادگی هست که تبدیل به یک باند بزرگ خلافکاری می‌شود. پدرخوانده درس‌های زیادی برای کارآفرینان دارد درون این فیلم تشکیل و توسعه کسب و کارهای خانوادگی و هم چنین بقا و توسعه یک کسب و کار را می‌آموزید.

کارآفرین

۲٫ گلن‌گری گلن‌راس

دروغ، تقلب و دزدی درون یک روز کاری

نام فیلم شاید کمی عجیب و ناآشنا باشد اما این فیلم را هر کارآفرین باید تماشا کند. داستان این فیلم درباره یک مدیر شرکت مشاوره املاک هست که برای نجات شرکتش از ورشکستگی میان ۴ کارمند برترش یک مسابقه ترتیب می‌دهد که نفر اول یک خودروی لوکس، نفر دوم یک چاقوی استیک بری و نفر سوم و چهارم اخراج می‌شوند. درون این فیلم می‌توانید درس‌های مدیریتی بسیاری را بیاموزید و یاد بگیرید که چگونه از یک بحران فرصت بسازید.

۳٫ وال استریت

هر آرزویی بهای خودش را دارد

فیلم وال استریت درباره کارآفرین جوانی هست که درون بورس سهام دار هست و رویاهای زیادی درون زمینه اقتصاد درون سر دارد. این کارآفرین جوان درون مسیر اقتصادی و کار خود با دو راهی روبه رو می‌شود که باید میان اخلاق و موفقیت یکی را گزينش کند. این فیلم به طور دقیقی زندگی و شرایط سخت کارآفرینان جوان را نشان می‌دهد. تماشای این فیلم می‌تواند به هر کارآفرینی برای تصمیم‌های آینده‌اش کمک کند.

کارآفرین

۴٫ بازی

بازی هیچ قانونی ندارد

بازی فیلمی جذاب و درون عین حال آموزنده برای کارآفرینان هست این فیلم محصول سال ۱۹۹۷ بوده و داستان زندگی یک بانکدار ثروتمند اهل سانفرانسیسکو هست که زندگی خصوصیش تحت تأثیر شغلش قرار گرفته و مشکلاتی را برای او به وجود آورده هست اما با هدیه یک بازی از طرف برادرش زندگی‌اش زیر و رو می‌شود. این فیلم به اين دسته از کارآفرینانی که زندگی شخصی‌شان تحت تأثیر شغلشان قرار گرفته به شدت پیشنهاد می‌شود.

افراد کارآفرین

۵٫ اتاق دیگ بخار

حرکت، هیجان خلق می‌کند

این فیلم برخلاف نامش هیچ ارتباطی با صنعت ندارد و داستان جوان کارگزار بورس هست که با ورود به بورس به موفقیت‌های اقتصادی چشمگیری دست می‌یابد و با پاردوکس های اخلاقی متعددی روبه رو می‌شود.  افراد کارآفرین با تماشای این فیلم می‌توانند نکات بسیاری برای موفقیت‌های مالی بیاموزند.

افراد کارآفرین

۶٫ جری مگوایر

بقیه عمرش اکنون شروع می‌شود

داستان فیلم جری مگوایر درباره مردی هست که درون زندگی‌اش تمامي چیز دارد از خانواده گرفته تا ثروت وموفقیت کاری. این فرد موفق طی اتفاقی از کارش اخراج می‌شود و تنها یکی از دوستانش برای او باقی می‌ماند او بنابراين از این اتفاق تلاش می‌کند که تمامي چیز را از صفر شروع کند و به موفقیتی بیش از گذشته دست یابد. داستان این فیلم قطعاً دلیل تماشای اين را فاش کرده هست تلاش مستمر و روحیه قوی شخصیت اصلی برای کارآفرینانی که درون کار خود دچار مشکلات شده و یا شکست‌هایی  روبه رو شده‌اند الهام بخش خواهد بود.

۷٫ تعویض جاها

دو فرد غریبه را پیدا کنید که یکی ثروتمند و دیگر فقیر باشد؛ حال، جای این دو را عوض کنید و به تماشا بنشینید

تصور کنید جای یک فرد ثروتمند و فردی فقیر عوض شود چه اتفاقاتی می افتد؟ این تمام داستانی هست که درون فیلم تعویض جاها با اين روبه رو هستید. اتفاقاتی که این تغییر درون محیط کار و حریم شخصی افراد رقم می زند نکات جالبی دارد که تماشای اين را هم لذت بخش و هم آموزنده می‌کند.

افراد کارآفرین

۸٫ محیط اداره

کار توان انسان را می‌بلعد

 تصور کنید برای کاهش استرستان به یک روان شناس مراجعه می‌کنید و او هم با با تکنیک هیپنوتیزم سعی می‌کند تا شخصیت شما را تغییر دهد اما درون میان هیپنوتیزم از دنیا می‌رود چه اتقاقی برای شما می افتد؟ این خلاصه‌ای از فیلم محیط کار هست، فیلمی کمدی که شما را با تغییر رویکرد شخصیت اصلی درون محیط کار و درون برخورد با مدیران خود نشان می‌دهد. این فیلم پایان بندی جالب و دور از انتظاری دارد.

افراد کارآفرین

۹٫ درون جستجوی خوشبختی

بر پايه داستانی واقعی

فیلم درون جستجوی خوشبختی درون فهرست ۱۰ فیلم برتر مناسب تماشای کارآفرینان از یک داستان و حادثه واقعی اقتباس شده هست. فیلمی فوق العاده درباره کارآفرینی هست که تمام زندگی خود را از دست می‌دهد و به یک بی خانمان تبدیل می‌شود اما او ناامید نمی‌شود و دست از تلاش برنمی دارد تا جایی که به یک کارگزار و کارآفرین مهم و موفق تبدیل می‌شود. درون این فیلم آنقدر لحظه‌های الهام بخش و زیبا وجود دارد که نه تنها تماشای اين را به کارآفرینان بلکه به تمام افراد پیشنهاد می‌کنیم.

افراد کارآفرین

۱۰٫ اگه میتونی منو بگیر

برگرفته از یک داستان واقعی و یک کلاه برداری واقعی

آگه می تونی منو بگیر یکی از جذاب‌ترین فیلم‌های این فهرست هست از بازی لئوناردو دی کاپریو که بگذریم به داستان فوق العاده جذاب این فیلم می‌رسیم. داستان این فیلم درباره پسر جوان باهوشی هست که اسناد را به طرز ماهرانه‌ای جعل می‌کند و درون قالب مشاغل مختلف به کلاه برداری می‌پردازد. شاید تصور کنید که زندگی یک جاعل چه ارتباطی با افراد کارآفرین دارد باید به شما بگوییم که تلاش‌های مستمر شخصیت اصلی این فیلم، بهره گیری از هوش و خلاقیت درون شرایط مختلف و تجربه مشاغل مختلف از جمله موضوعاتی هست که می‌توانید از فیلم استخراج کنید.

افراد کارآفرین

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما